SlužbySlužby

 

Zakázková výroba

Převážná část naší zakázkové práce spočívá ve spolupráci se  sochaři, kde galvanoplasticky vyrábíme podle jejich modelů umělecká díla, která následně  pokovujeme na požadovaný konečný odstín.  K naší zakázkové  práci patří  i spolupráce s dalšímu umělci jako například s ak.malířkou Blankou Matragi, kde jsme pro ni galvanoplasticky vyrobili několik plastik v různých velikostech  z mědi a následně pokovili rhodiem.

Plastiky jsou v kombinaci kovu a hutního skla od ak. sochaře a skláře Jaromíra Rybáka. Dále pro paní Blanku Matragi tvoříme  celou kolekci šperků, kterou měly modelky na její  módní přehlídce a také jsou tyto šperky vystaveny v Obecním Domě na její  výstavě. Tyto šperky jsou firmou D.I.C. a.s. doplněny o brilianty.
Plastika%20dle%20n%C3%A1vrhu%20Blanky%20Matragi%2Ckov%2C%20rhodium%2Csklo%20v.%2045%20cm%2C.jpg
Plastika - měď rhodium + hutní sklo podle návrhu paní Blanky Matragi.uvod/lezici-zena.jpg
Podle modelu  ak. sochaře Josefa  Nálepy jsme galvanoplasticky vyrobili  sochu ležící ženy - bronzová patina. 
 

Restaurátorské práce

Dále se naše společnost zabývá restaurováním historických předmětů z kovů. U původních poničených originálů doplníme chybějící části nejvhodnější technologií. V této oblasti máme dlouholeté zkušenosti. Restaurátorskými pracemi historických předmětů z kovů jsme se  podíleli na mnoha důležitých kulturních a společenských objektech v ČR i v zahraničí.
 

Povrchové úpravy

Provádíme zakázkové  povrchové úpravy kovů drahými  i obecnými kovy včetně zušlechťování kovového povrchu např. rhodiem rutheniem a patinou.


zlacen%C3%AD%2C%20c%C3%ADrkevn%C3%AD%20p%C5%99edm%C4%9Bty.jpg
Zlacení církevních předmětů


 
 

Rekonstrukce a výroba svítidel

Dle požadavku zákazníka provádíme rekonstrukce i historických svítidel a jejich kovových částí.  Svítidla jsme rekonstruovali napříkladi do muzeí a  zámků. Dle dobové fotodokumentace jsme v 1/2009 vyrobili svítidla do rekonstruované Lossovi vily v Plzni.
PLUTO%2C%204001002%2C%20m%C4%9B%C4%8F%2C%20c%C3%ADnov%C3%A1%20patina.jpg
Vlasní výroba, pokoveno cínová patina

25.1.2009%20026.jpg
Nová výroba svítidel,  Lossova  vila  v Plzni (dle dobové fotodokumentace z r. 1930)